Hosting Nedir ve Nasıl Kiralanır? - Heskan Dijital Ajans
Hosting nedir ve Nasıl Kiralanır?

Hosting Nedir ve Nasıl Kiralanır?

Hosting nedir ve Nasıl Kiralanır?
Hosting nedir ve Nasıl Kiralanır?

Hosting nedir ve Nasıl Kiralanır? sorusunu kısaca açıklayacağız!

Hosting Nedir?

Hosting; Barındırma alanı olarak tanımlayabiliriz. Yaptığı iş ise kesintisiz olarak web sitelerinin hizmet vermesini sağlayan güçlü donanım ve güçlü yazılımlarla donatılmış yapılardır.

İhtiyaçların fazlalığı veya farklılığı sebebi farklı hosting hizmetleri mevcut. Mesela 1 web sitesi olan insan 1 web sitesi barındırmak için standart hosting paketi kullanabilir ancak 20-30 web sitesi olan kişi veya kurumlar bunun getirdiği maliyetleri en aza indirmek için daha büyük paketler almaları gerekir. İşte bunun için bir çok farklı hizmet mevcut.

Farklı Amaçlar İçin Farklı Barındırma Alanları

Tavsiyeler :

  1. İhtiyaçlarınızı belirleyin! (Web sitesi,Mail,Disk Alanı,Aylık Trafik)
  2. Kullanım kolaylığı açısından C Panel hizmeti sunan bir firma seçiniz.
  3. SSL sertifikasını ücretsiz sağlayan bir hosting firması seçiniz.
  4. Hizmet ve destek kısmında sorun yaşatmayacak bir hosting firması seçiniz.
  5. İhtiyacınız kadarına para ödeyin.

Not: Hosting sağlayıcınızı iyi seçiniz! Yoksa web sitenizin herhangi bir zaman diliminde ulaşılamaması gibi riskler mevcuttur. Yeni ve ucuz olan hosting sağlayıcılara daha temkinli yaklaşınız. Hizmet ve Destek çok önemlidir.

HOSTİNG

Amacınıza göre farklı opsiyonları olan (paylaşımlı)hostinglerdir. Paylaşımlı denilmesinin sebebi 1 sunucunun içinde bin tane hosting olabilir. genel çerçevesini aşağıdaki resimde görülmektedir. Son kullanıcının kullanımına en uygun olan seçenektir. Eğer bireysel olarak 1 veya bir kaç tane web siteniz var ise ihtiyacınız olanı seçin ve alabilirsiniz.

Hosting Paketleri Örnek
Hosting Paketleri Örnek

RESELLER

WHM (Web Host Manager) dediğimiz bir sistem üzerinden yönetilir ve istenildiği gibi ayarlamalar yapılabilir. Son kullanıcıya ulaşmadan bir önceki kısım olarak söyleyebiliriz. Web tasarım işi ile ilgilenen veya toplu web hizmeti verenlere tavsiye edilir.

Reseller Paketleri Örnek
Reseller Paketleri Örnek

SUNUCU

VPS Hosting olarak geçen bu hizmet paylaşımlı hostinglere nazaran daha stabil ve daha güvenlidir. Tamamen size ait bir sunucudur. İmkan dahilde alınabilir. Standart trafiğe sahip fakat bütün bir sunucuya ihtiyaç duymayan web sitesi sahipleri tarafından tercih edilir.

Benim çalıştığım ve sizlere de tavsiye edebileceğim hosting sağlayıcıya buradan ulaşabilirsiniz!

Eğer hosting alım sürecini sizin yerinize yürütmemizi istiyorsanız lütfen bize ulaşınız!
heskan.com

WHATSAPP
0530 161 12 14