Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır | Heskan Dijital Ajans
Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır

Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır

Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır
Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır

Web Sitesiz Nasıl E-Ticaret Yapılır

Aklınızdaki e-ticaret fikrini hayata geçirmek için bir adım atmaya karar verdiniz ve elinizde sınırlı bir bütçe var. Üstelik içinizde işin tutup tutmayacağı ile ilgili tedirginlikler mi var? Korkmayın! Elinizdeki kısıtlı imkanlar ile hemen o işe başlayın.

E-ticaret için adım atacak olanlar mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakarak, elinden gelenin en iyisini yapma ideali peşinde olmalı. Bir e-ticaret sitesi açamayabilirsiniz veya daha farklı giderleri başlangıçta karşılayamayabilirsiniz. Bunun için sizlere küçük ama etkili tavsiyelerde bulunacağız.

1. Yakın Çevrenizden Başlayın!

Evet! bir fikriniz var ise ürünü veya hizmeti en yakınlarınızdan başlayarak sunmaya başlayabilirsiniz. (Lütfen bu iş tutmaz diyenlere kulak asmayınız!) yakın çevreniz ve onların çevresi size bir sinyal verecektir. Vereceğiniz hizmet veya satacağınız ürün ile ilgili görsel hazırlayın ve whatsapp, instagram ve facebook durumlarında paylaşın, paylaştırın. İnanın bugün değil ise yakın bir zamanda birileri soracaktır. Bugün soran yarın alır.

2. Instagram ve Facebook’u Kullanın!

Ürün ve hizmet sunmak için en iyi ve bedava olan mecraların başında sosyal medya platformları geliyor. Eğer müşteri kitlenizin buralarda olduğuna ikna olduysanız hiç durmayın ve bir hesap açın! (Lütfen isim konusunda biraz prestijli davranın. Avon_melis veya Ahmet_Ersag gibi olmasın.) Hazırladığınız görselleri bu mecralarda güzelce tanıtın ve insanlara soğuk satıştan kaçının! Siz hizmet veya ürününüzü en iyi şekilde tanıtın, onlar sizi bulacaktır.

3. Diğer Mecraları Kullanın

Youtube, Tiktok, Pinterest, Twitter, Linkedin gibi diğer sosyal medya mecralarının ve Google My Business gibi işletmeye yönelik çalışmaların size ve işletmenize fayda sağlayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka oralarda da bulunun. Ücretsiz olan bu araçlar sizi bugün değil belki ama ileride daha güzel yerlere taşıyacaktır.

4. Ücretsiz Bir Web Sitesi

Evet biliyorum. Web sitesiz E-Ticaret nasıl yapılır dedik ancak bu seçenek ücretsiz olduğu için kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek tabi ki sınırlı. Ürün veya hizmetlerinizi tanıtımdan öteye geçemeyebilirsiniz. (Google Benim İşletmem kaydı yapabilir veya yaptırabilirseniz bir .business web sitesine ücretsiz sahip olabilirsiniz. blogspot, wix ücretsiz siteleri de değerlendirilebilir tabi)

Bunları yaptıysanız ve biraz para kazanmaya başladıysanız şimdi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Web sitesi için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bir yığın platform bulunuyor. Bu platformlardan daha sonra bahsedeceğiz.

E-Ticarette Neden Bir Web Sitesi Olmalı

Yazımızın amacı bu işe nasıl başlayacağınız ile ilgili size bir fikir sunmaktı. Siz girişi yaptıktan sonra ilerlemek için mutlaka bir web sitesine ihtiyacınız var. Çünkü web sitesinde ürünlerinizi sergileyerek online ödeme almanız ve kargolarınızı veya hizmetlerinizi sistem üzerinden takip etmelisiniz. Ürün satıyorsanız Facebook katalog gibi araçları kullanarak dönüşüm reklamları üzerinden çok karlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Google reklamları da işletmenizi tanıtmak ve ürün satışını güçlendirmek için harika bir yoldur.

Eğer bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WHATSAPP
0530 161 12 14