Kurumsal Web Tasarım Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım ile ilgili merak ettikleriniz ve ihtiyaçlarınızın cevabını vermeye çalışacağız. İhtiyaç duyduğunuz çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal firmaların yaptıkları iş ve verdikleri hizmetlerin global dünyada karşılık bulmasını istemelerinden dolayı bu firmalar için “Dijitalleşme” fikri doğuyor. Kurumsal firmaların ilk aklına gelen olgu “Bir web sitesi yaptıralım” oluyor. Peki sıradan bir web sitesi “Kurumsal” bir firmanın ihtiyaçlarını karşılar mı veya ucuz bir web sitesi bu ihtiyacı giderir mi?

Öncelikle web sitelerinin yapısına bakalım. Web siteleri temelde 2 çeşittir. Bunlar Statik ve Dinamik web siteleridir.

Statik web siteleri genelde dinamik web sitelerine göre daha ucuz ve daha kısa zamanda teslim edilebilirler. Bunun nedeni sitede bir dinamiklik olmaması, kontrol paneli, veri tabanı gibi faktörlerin olmamasıdır.

Dinamik web siteleri ise kullanıcıya daha fazla deneyim sunmasının yanında daha fazla işlevsel olduğundan dolayı teslim süresi uzamakta, maliyeti de o denli artmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhtiyaçların Belirlenmesi ve Taslak Oluşturulması

Web sitelerinin genel yapısına yüzeysel olarak baktıktan sonra ihtiyaçlarınız belirlenmesine geçelim. “Kardeşim kurumsal bir firmayız ve bir web sitesi istiyoruz işte!” diyebilirsiniz. Şiddetle sizlere bir liste oluşturmanızı tavsiye ediyorum. İstediğiniz web sitesi için örnek siteleri analiz edin. Kendi siteniz ile ilgili benim sizlere tavsiyem kendinizi bir müşteri olarak düşünmeniz ve siteye girdiğinizde Neleri, Nerede, Nasıl ve Ne kadar görmek istediğinizi düşünmektir. Web sitesine girdiğimde neleri görmek isterim, nelere ulaşmak isterim vb.

Fikir vermesi açısından şunlara göz atabilirsiniz!

“Siteye girdiğimde beni şöyle bir görsel karşılasın ve üzerinde sloganımız yazsın”
“Site tek sayfa olsun insanlar aşağıya indikçe bilgilere ulaşsın”
“Site, Anasayfa, Hizmetlerimiz, Portföy ve İletişim olmak üzere 4 sayfadan oluşsun.”
“İnsanlar bana form doldurarak ulaşsın”
“Siteye sadece telefondan girilsin”
“Sitenin renkleri kırmızı-beyaz olsun”

NOT: İhtiyaçlarınızı belirtmezseniz tasarımcı kafasına göre yapacaktır. Ya isteklerinizi belirteceksiniz ve içeriği teslim edeceksiniz ya da tasarımcının yaptığını kabul edeceksiniz.

Kurumsal Web Tasarım İçin Site İçeriği

Kurumsal bir firma olarak içeriğe önem verin. Anasayfa’da verdiğiniz hizmeti sade ve anlaşılır biçimde anlatınız. Kaliteli görselleri ile zenginleştirin. Hakkımızda sayfasında kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtın. Vizyon ve Misyon ekleyerek kurumsallığınızı ciddileştirebilirsiniz. İletişim sayfasına irtibat telefon, adres ve e-posta bilgilerine mutlaka yer verin. İnsanların sizi kolay bulması için firmanızın konumunu yerleştirebilir, dilerseniz iletişim formu da ekletebilirsiniz.

Diğer Tavsiyeler

  • Logo ve Site renkleri önceden belirlenmeli. Fazla renk kullanımından kaçınılmalı.
  • Fontların seçiminde sade, şık ve okunabilir olmasına dikkat edilmeli.
  • Görsellerin kalitesine ve boyutlarına dikkat edilmeli.
  • Site içinde ilgili sayfalara yönlendirme verilmeli.
  • İmkan varsa sektör ile ilgili blog yazıları yazılmalı.

Ücretsiz Teklif alabilir, dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
instagram

WHATSAPP
0530 161 12 14