Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler - Heskan Dijital Ajans
Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler

Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler

Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler
Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler

Ticimax 6MB Sınırı İçin Çözümler

Ticimax bir e-ticaret site paketi kullanıyorsanız ve özelleştirmeli ürün satışı yapıyorsanız müşterilerinizden dosya almanız gerekiyor. Ürün sayfasında bu dosyanın müşteri tarafından yükleniyor ve panelden ilgili dosyaya ulaşıyorsunuz.

Ancak burada 6mb’lık bir sınırlama söz konusu ve 6MB’dan büyük dosyalar yüklenmiyor. Bu aşamada müşterilerinizin sorun yaşamadan, kolaylıkla farklı bir alternatife yönlendirilmesi, işinizi kolaylaştıracaktır.

1.Çözüm: Whatsapp Üzerinden Dosya Alma

Whatsapp hayatımızın ortasında olan bir araç ve hemen hemen kullanmayan yok denilebilecek derecede. Madem pratik, kolay ve hızlı bir yol arıyoruz, whatsapp’ı en efektif şekilde kullanmayı deneyelim. Dosya yükleme işlemini ürün sayfasında veya sipariş tamamlandı sayfasında yapabiliriz.

Farklı bir çözüm de satış işlemi sonrası, sipariş numarasının göründüğü ekrana whatsapp butonunun eklenmesi ve sipariş sonrası dosyanın size ulaştırılması işlemi olabilir. Bu aşamada müşteriniz sadece butona basarak, açılan whatsapp ekranına dosyayı yükleyebilir. Sipariş numarasını otomatik olarak whatsapp’a aktarabiliriz.

Benim tavsiyem, sipariş sonrası (sipariş numarasının göründüğü sayfada) whatsapp üzerinden dosya yüklemeye yönlendirmek. Çünkü diğer türlü ürün sayfasında ike sipariş oluşturmadan sizinle iletişime geçen müşteriler, dosya gönderip sipariş vermeyebilir veya vazgeçebilirler. Bu durumda sizde gereksiz dosya birikmiş olacak ve zamanınız boşa gidecektir.

Ürün Sayfasında Whatsapp

Ürün sayfasına yerleştirebileceğimiz buton sayesinde, eğer dosya 6MB üzeri ise direk müşterinizi whatsapp üzerine yönlendirebiliriz. Buradan dosyayı size rahatlıkla ulaştırabilir.

Ticimax 6MB Sorunu Whatsapp Çözüm 1
Ticimax 6MB Sorunu Whatsapp Çözüm 1

Sipariş Sayfasında Whatsapp

Müşteri siparişini oluşturduktan sonra sipariş tamamlandı sayfasında takip numarası beliriyor. Bu aşamada Whatsapp İle Dosya Gönder seçeneği yerleştirmemiz, hem müşteri için hem sizin için avantajlıdır.

Ticimax 6MB Sorunu Whatsapp Çözüm 2
Ticimax 6MB Sorunu Whatsapp Çözüm 2

Müşteri siparişinin peşine dosyasını anında size ulaştırabilirken, siz de sipariş numarası ile dosyaya sahip olacaksınız. Burada müşteri sadece Whatsapp İle Dosya Gönder butonuna dokunarak dosyayı seçip, gönder demesi yeterli olacaktır. Sipariş numarası, üye giriş yapmış ise isim ve soyisim bilgilerini otomatik olarak whatsapp’a aktarabiliriz.

2.Çözüm: Mail Üzerinden Dosya Alma

Bir önceki maddede yerleştirilen Dosyayı Whatsapp Üzerinden Gönder seçeneği yerine Dosyayı Mail Üzerinden Gönder seçeneği ekleyerek, dosyanın direk mail adresinize gönderilmesini talep edebiliriz.

Sipariş tamamlandıktan sonraki ekranda yine sipariş numarası, kullanıcı giriş yapmış ise isim ve soyisim bilgilerini de maile otomatik olarak ekleyebiliriz.

3.Çözüm: Farklı Bir Panel Üzerinden Dosya Alma

Bu seçenek ticimax’dan tamamen bağımsız bir server/hosting üzerinden yürütülebilir. Bu seçenekte müşterilerinizin dosyaları yükleyebilmeleri için harici bir siteye yöndendireceğiz ve dosyalarını yükleyebilecekler. Dosya yüklerken sipariş numarasının da istenmesi ve kendi içinde sipariş numarasına göre bir doğrulama sistemi oluşturulabilir. Bu herkesin kafasına göre dosya yüklemesinin bir nebze önüne geçecektir.

Sizin de kendinize ait bir paneliniz olacak. Dosyaları ve müşteri bilgilerini bu kısımdan görebilirsiniz. Bu seçenek diğer seçeneklere göre daha masraflı olabilir ancak dosyaların bir yerde toplanması adına güzel bir seçenek olabilir.

Heskan Web Tasarım ve Geliştirme

Web Tasarım ve Geliştirme işlemleri yapıyoruz. Paket kurulumları, Tasarımsal düzenlemeler, CSS değişiklikleri, iletişim butonları, kampanya/duyuru bannerları veya diğer ihtiyaçlarınız için hizmetler sunuyoruz. Bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Biz Neler Yapıyoruz?

Heskan Web Tasarım ve Geliştirme olarak Web Tasarım, Grafik Tasarım, Sosyal Medya, SEO Hizmeti, Dijital Reklam, İçerik Yönetimi alanlarında hizmet veriyoruz. Mevcut sitelerinizin düzenleme/bakım ve onarımlarını da üstleniyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında Ücretsiz teklif almak için TEKLİF FORMUNU doldurabilirsiniz. 

Hizmetlerimiz

Bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir, ihtiyaç duyduğunuz diğer hizmetler için de görüşebiliriz.

Instagram | Facebook | Youtube | WhatsApp

WHATSAPP
0530 161 12 14